Recenzja książki: Urbex History - Wchodzimy tam, gdzie nie wolno

wtorek, września 15, 2020

 


Cześć. Bardzo długo zastanawiałam się nad książką, którą dziś recenzuję. Miałam dostać ją na urodziny, ale to się jednak odwlekło w czasie. Gdzieś w głębi duszy chciałam ją zamówić, ale do tego nie dochodziło. Trafiła mi się okazja, że mogę w końcu ją mieć u siebie i szczerze? Nie żałuję. Mowa tutaj o książce Urbex History - Wchodzimy tam gdzie nie wolno. Jest to książka trzech youtuberów z kanału Urbex History - Łukasz, Konrad i Jakub. Ich kanał oglądam już tak ponad dwa lata. Jestem z wszystkimi filmami na bieżąco i jak nie mam co oglądać to włączam od nowa stare odcinki. Nigdy nie sądziłam, że zainteresuje się taką tematyką, czyli urbex. 

Swoją przygodę zaczęli od wyprawy do Czarnobyla. Zafascynowali się historią tego miejsca i rozpoczęli swoją przygodę z urban exploration i to trwa do dziś. Odwiedzają oni miejsca, które są dawno opuszczone, ze swoją własną ciekawą, a czasem mrożącą krew w żyłach historią.Obiekty, które kiedyś tętniły życiem, są teraz opuszczone a ekipa z kanału stara się nam wszystko pokazać jak to wygląda, czasem ryzykując własne życie czy zdrowie.  Inni dawno by zawrócili, ale oni nie boją się niczego, robią to z pasji i bardzo ciekawie się to ogląda. Jako, że ja jestem na bieżąco z ich materiałami to byłam bardzo dumna z ich ciężkiej pracy, i musiałam w końcu również mieć w swojej kolekcji ich książkę. W środku znajdziemy dosłownie wszystko o ich kanale - Jak powstał kanał, ich początki, jak to wszystko wygląda od tzw kuchni. Ponadto znajdziemy bardzo dużo zdjęć, co ja uwielbiam w takich książkach. Mogę razem z nimi przeżywać przygodę, odkrywać nie opublikowane w filmach sytuację i dowiedzieć się o wiele więcej o samych autorach. 

Nie będę więcej zdradzać co do książki, ale powiem jedynie, że na prawdę warto ją mieć. Ja nigdy bym się nie spodziewała, że taka tematyka trafi w mój gust, a teraz tak na prawdę czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki. Jeżeli nie wiecie kim jest Łukasz Dąbrowski, Konrad Niedziułka oraz Jakub Stankowski to zapraszam na kanał Urbex History, aby zapoznać się z ich twórczością. Na pewno się nie zawiedziecie, bo wyprawy są bardzo ciekawe, a samych twórców ogląda się z przyjemnością. Książka została wydana przez Wydawnictwo Otwarte, a mam ją dzięki portalowi  https://www.jakkupowac.pl/

3 komentarze:

Dodając komentarz na blogu oznacza, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych

Obsługiwane przez usługę Blogger.