Recenzja: Marcin Popielarski - "Zmiana świateł"

środa, sierpnia 12, 2020

 Cześć. Dzisiaj w końcu po dłuższej przerwie pojawia się post w którym recenzuję kolejną książkę. Ostatnio nie miałam czasu na czytanie, ale wiadomo jak to jest na wsi. Zawsze znajdzie się jakaś robota i zresztą jak jest gorąco to nie mam ochoty czytać. Zdecydowanie bardziej lubię czytać późną jesienią czy już zimą. Dzisiaj książka autorstwa Marcina Popielarskiego. Szczerze? Nie znam kompletnie autora i jest to u mnie debiut. Książka nosi tytuł "Zmiana świateł" i coś co mnie do niej przekonuje to trzy odrębne historie w niej zawarte. Są one pełne humoru, bardziej tego czarnego czy także owiane grozą.Apteka to historia świata po zagładzie z zupełnie innego powodu, niż może nam się wydawać. Nie jest to apokalipsa zombie, inwazja kosmitów, uderzenie meteorytu itp. Koniec świat spowodowała katastrofa bankowa. W takim świecie również trzeba żyć dalej 

Zmiana świateł opowiada o pechowym poniedziałku pewnego mężczyzny o imieniu Adam, któremu los zgotował niezłe piekło. Do tego stopnia, że codziennie musi walczyć, aby jakoś funkcjonować w indoktry społeczeństwie. To jednakże może przeistoczyć się w walkę o jego życie.

Tropiciele to natomiast historia Geskaara, który po latach wraca do rodzinnej miejscowości, z której niegdyś musiał uciekać. Co sprawiło, że powrócił? 


Trzy historie, a każda na swój sposób inna. W kazdej historii poznajemy osobnych bohaterów, inny świat i klimat. Wszystko w książce jest dopracowane - bohaterowie, dialogi, fabuła. Czyta się ją z zainteresowaniem co będzie dalej, bynajmniej w moim przypadku. Czarnego humoru oczywiście też nie zabrakło, ale ja czarny humor raczej lubię. Często można się uśmiechnąć przy czytaniu. Jeżeli lubisz sci-fi i fantasy to polecam przeczytać. Nawet jeżeli nie lubisz to spróbuj, a może się przekonasz.

Za przeczytanie dziękuję wydawnictwu AlterNatywne.


A jeszcze tak z innej beczki. Sama posiadam w rodzinnym domu samochód marki Volkswagen Passat i jest to dosyć popularne auto w Polsce, więc może akurat komuś padły klocki hamulcowe passat b5. Bo jeżeli tak to polecam sklep z częściami właśnie między innymi do Passata.

Brak komentarzy:

Dodając komentarz na blogu oznacza, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych

Obsługiwane przez usługę Blogger.